pensjonaty.karpacz.pl - powrót na stronę główną

Karpacz kwatery i apartamenty

Karpacz - powrót na stronę główną

 
  Pytania i aktualizacje dla klientów serwisu. Zadzwoń na (075) 76 78 702 lub wyślij maila na adres jgora@telvinet.pl
W KARPACZU
Atrakcje turystyczne
Propozycje pobytu
Wycieczki
Okolica
 Noclegi

Kalendarium imprez
PKS, PKP
Niezbędnik turysty
Ogłoszenia
Pogoda i kamery
Ważne adresy !
LINKI
  Galeria
 Kontakt
Karpacz mapa
Mapa Karpacza

 


.::  Z N A J D Ź  N O C L E G (szybciej)  ::.

 

Niezbędnik Turysty

    Mimo że Karkonosze nie należą do najwyższych gór, to należy je zaliczyć do gór niebezpiecznych, jeśli nie zachowa się podstawowych zasad bezpieczeństwa.


ZIMA

    Planując wyjazd samochodem zimą powinniśmy koniecznie zabrać opony zimowe i łańcuchy na koła
Warto też zabrać łopatę, gdy wpadniemy w zaspę albo nawet jakąś deskę, aby podłożyć pod koło, gdy nas po lodzie ściągnie do rowu. Inne podstawowe rzeczy, które powinniśmy zabrać to ciepła odzież zimną i dobre buty, bo często mimo, że jest piękny dzień, pogoda w górach potrafi się szybko załamać. Jeden z turystów zgubił się schodząc ze Szrenicy zimą. Zadzwonił do GOPR-u z komórki, i mimo że potrafił powiedzieć, że wpadł „po pachy w zaspę” i nic poza śniegiem nie widzi, to został znaleziony. Także komórka to też niezbędne wyposażenie jeśli poważnie chcemy pochodzić po górach. Oczywiscie nic takiego nam się nie przydarzy, jeśli nie będziemy zbaczać z wyznaczonych szlaków, oraz gdy nie będziemy wchodzić na okresowo zamknięte szlaki.


LATO

    Z kolei latem watro wychodząc w góry zabrać okulary słoneczne i nakrycie głowy, bo słońce też potrafi odebrać nam przyjemność chodzenia po górach.
CZECHY


W odległości 26 km od Karpacza znajduje się przejście graniczne z Czechami.
Jeśli przyjeżdżamy do Karpacza na dłużej, to warto zabrać ze sobą paszport. O czywiście aby przejechać samochodem przez granice powinniśmy mieć Zieloną Kartę. Można ją też załatwić na granicy w czynnej całą dobę agencji PZU i kantorze.
W soboty i niedziele oraz w inne dni wolne od pracy, na przejściu w Jakuszycach po godzinie 9.00 robi się często długa kolejka samochodów. Więc warto w te dni wyjechać wcześniej lub jeśli to możliwe, przełożyć wyjazd na dzień w środku tygodnia. Podobnie jest z powrotem po godzinie 17.00. Znowu lepiej wracać wcześniej, aby uniknąć czekania. Oczywiście można też jechać przez mniej uczęszczane przejście graniczne Okraj koło Kowar, lub Czerniawa koło Świeradowa Zdroju.
Do Czech możemy też dojechać autobusem PKS, lub skorzystać z oferty biur podróży, które organizują jednodniowe wycieczki do Liberca, Pragi i „Skalnego Miasta”. Oczywiście samochód, otwiera dużo większe możliwości zwiedzania.
Można zwiedzić dodatkowo czeskie Karkonosze, i pojeździć tu na nartach. W odległości ok. 50 km otwiera się przed nami przepiękny „Czeski Raj” pełen zamków i malowniczych skał. 
Oczywiście wielu Polaków przy okazji robi tu zakupy, bo ceny wielu artykułów są naprawdę konkurencyjne.


 


Riesengebirge Polen Karpacz - dodaj do ulubionych

Notatnik


 Dziś polecamy... 


 

| OFERTA | REKLAMA | POLIGRAFIA | WARUNKI | KONTAKT | LOGUJ

| Karpacz | Polanica Zdrój | Duszniki Zdrój | Kudowa Zdrój

Copyright © 2003-2024-07-21
penjonaty.karpacz.pl